Kemik Erimesi Ve Kemik Erimesi Tedavisi

Kemik Erimesi Ve Kemik Erimesi Tedavisi

Kemik Erimesi Tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar olmasına rağmen, bu ilaçların zararlı tarafları da bulunmaktadır. Bu yüzden tedavi nedenle bitkisel ve doğal yolların kullanımı da artmaya başlamıştır.

Çocukluk ve gençlik dönemlerinde vücudumuz kemik yapımına sürekli devam eder. 30 yaşına gelene kadar en yüksek kemik seviyesine ulaşılır. 35 yaşından sonra ise her yıl yaklaşık olarak kemiklerimizin %1 ini kaybederiz. Kadınlar ise menopozdan sonra yıllık olarak kemiklerinin yaklaşık olarak % 2 – 4 ünü kaybederler ancak bu 10 yıl kadar sürer ve sonra düşüş yavaşlamaya başlar.

Hastalar genellikle sırt ve bel ağrıları gibi sebeplerden dolayı doktora şikayette bulunurlar. Hatta kemiklerde ilk kırık meydana gelene kadar herhangi bir bulguya rastlamayabilir.  Bu süreçte kemik yoğunluğu testi yapılabilir ve hekim gerekli görürse MR tetkiki isteyebilir.İlk kırıktan sonra ise yeni bir kırılma olasılığı 5 kat artar. Bu nedenle ilk kemik kırılmadan önce doktora başvurularak kontrol olunmalıdır..

 

Kemik Erimesinin birçok nedeni olabilir. Kalıtsal nedenler olarak yaş, cinsiyet, ırk gibi değiştirilemeyecek etkenler gösterilebilir. Yaşam şekli olsun beslenme şekli olsun kemik erimesinde oldukça etkili etkenlerden biridir. Bunlarla ilgili alınacak önlemler kemik erimesinin ilerleyişini yavaşlatacak ve Kemik Erimesi Tedavisinde oldukça etkili olacaktır.

Kemik erimesine karşı Fizik Tedavi merkezlerinde birçok yöntem uygulanmaktadır. Sıcak – soğuk tedavisi, elektro terapi, traksiyon, manipülasyon, masaj, egzersiz bunlardan sadece birkaçıdır. Fizik Tedavi kemik erimesi yapmamakta ve kemik erimesi olan hastalara zarar vermemektedir.

 


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tahlil Sonuçları nızı sorgulama esnasında hata aldıysanız diğer sitemiz olan https://www.tahlilsonuclari.info dan yararlanabilirsiniz.