Tendinit Ve Tedavi Yöntemleri

Tendinit Ve Tedavi Yöntemleri

Özellikle ağır işlerde çalışan beden işçilerinde, sporla uğraşan kişilerde sıklıkla görülen bu hastalık bölge olarak en çok dirsek ve omuzda görülür. Herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için ağrıyan bölgenin röntgeni çekilir. Röntgende rahatsızlığın ne düzeyde olup olmadığı anlaşılır. Bu rahatsızlık özellikle sportif etkinlikler sırasında vücudun tam olarak ısındırılmadığından dolayı nüksetmektedir. Günümüzde spor aktiviteleriyle uğraşan insanların en çok karşılaştıkları sorunlardan biri olan tendinit ileri yaşlardaki insanlarda sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Bu hastalık tedavi edilmediği sürece ilerleyen dönemlerde hareket kaybına yol açmaktadır.

Tendinit nasıl tedavi edilir sorusunun cevabına gelecek olursak; bu hastalığın en önemli tedavisi dinlenmektir. Dinlenmek bu hastalığın olmazsa olmaz tedavi şeklidir. Hastanın durumuna göre birkaç günü bulan dinlenme verilebilir. Fizik tedavide diğer bir tedavi şeklidir. Ayrıca ağrıyan bölgenin elastik bir bantla sarılması ve o bölgeye buz tedavisi uygulanması da diğer bir tedavi yöntemidir. İlaç tedavisi olarak antienflamatuar  takviyesi  yeterli olabilmekte ancak yeterli olmadığı durumlarda bölgeye kortizon enjekte edilebilir. Ancak burada önemli bir noktayı belirmek gerekir. Uzun süre hareketsiz bırakılan bölgelerde zaman zaman donmalar gerçekleşmekte bölge esnekliğini kaybederek bir daha hareket ettirilememektedir. Bundan korunmanın ise en iyi yolu arada sırada esnetici ufak hareketler yapmaktır.


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tahlil Sonuçları nızı sorgulama esnasında hata aldıysanız diğer sitemiz olan https://www.tahlilsonuclari.info dan yararlanabilirsiniz.